карта Бережани
Область: Тернопільська область
Місто: Бережани
Населення: 17130 осіб
Щільність населення: 2953 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 47505
Телефонний код: +380 3548
Координати: 49°26'42″ пн. ш. 24°56'23″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 297 м.
Площа: 5.8 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Золота Липа
Рік заснування: 1375 р.

Міська рада

Адреса: пл. Ринок,1
Телефон: 2-14-46
Бережани

Бережани – одне з найцікавіших міст Тернопілля, де збереглася давня оригінальна архітектура. Щодо назви населеного пункту, то швидше за все вона пов’язана із словом «бережани». Так називали людей, які селилися вздовж берегів річок. Оскільки Бережани розташовані на березі Золотої Липи, то така версія заслуговує на увагу. М. Янко пов’язує походження назви Бережан із словом «бережина». Так в часи раннього слов’янства називали береги річок, які використовували під сіножаті. Міські права Бережанам надано в 1530 р.

На місці теперішнього міста життя виникло ще в часи пізнього палеоліту. В 60-х рр. ХХ ст. радянськими археологами було розкопано три стоянки цього періоду. Всі вони розташовані неподалік берегів Золотої Лип. На одній із гір поблизу містечка виявлено майстерню з обробітку креміню. В давні часи цей легко піддатливий для обробітку камінь широко використовувався для виготовлення різноманітних знарядь праці. У виявленій майстерні уламки різців, ножів, тощо, а також побічних продуктів такого обробітку. Поблизу міста знайдено також вироби мідного і залізного віків.

Бережани в історичних документах фігурують з 1375 р. Поселення, однак, існувало ще до цієї дати. В 1375 р. тодішній дідич міста Владислав Опольський передав його Василю Тептуховичу (Тептюковичу) – галицькому бояринові.

Активний розвиток Бережан припав на XVI-XVIII ст., коли містом володіли магнати Сенявські. За цих часів місто отримало замкову твердиню та стало значним торгівельним і ремісничим центром на Опіллі. Бережанська фортеця зазнавала штурмів від козаків під час Національно-визвольної боротьби, українське міщанство приєдналося до козаків і разом з ними брало участь у військових діях. Декілька разів в часи Середньовіччя багато бережанців ставали жертвами епідемій.

З ремесел в середньовічних Бережанах особливого розвитку набуло шевство та обробка деревини. Що стосується торгівельного значення міста, то сюдою проліг торгівельний шлях з Європи до Присчорномор’я. Бережанські ярмарки і торги збирали купців не лише з України, але й з інших країн. Ще з XV ст. в Бережанах осіли вірменські купці, селилися вони компактно, вздовж однієї вулиці.

Окрему сторінку історичного літопису Бережан становить існування в місті гімназії. Її сюди було перенесено 1805 р. із Збараж, де вона декілька років перед тим вже існувала. В перші роки свого існування гімназія була в складних умовах, вона не мала окремого приміщення, а розташовувалася в міщанських будинках. Пізніше під потреби навчального закладу було віддано весь другий поверх ратуші. Бережанська гімназія дала науку багатьох відомим в майбутньому діячам Галичини і Волині, не лише українцям і полякам, але й представникам інших національностей.

Великих руйнувань Бережани зазнали під час обох світових воєн. В повоєнний, радянський час в місті було споруджено декілька великих підприємств. Одним з найвідоміших підприємств міста є склозавод, тут виготовляються унікальні вироби ручної роботи шляхом видування з послідуючим декоруванням.

В Бережанах збереглися численні архітектурні пам’ятки, деякі з них національного значення. Найперша перлина міста – замок Сенявських, який ще називають Східним Вавелем. Попри те, що фортечні мури перебувають не в найкращому стані, але він є привабливим туристичним об’єктом. Тут проводиться традиційний фестиваль. Примикає до замку замкова каплиця.

Бережанська ратуша розташована в самому «серці» міста. Її побудова датується 1811 р. На першому поверсі ратуші здавна були крамниці, а на другому аж до 1914 р. розташовувалася гімназія.

З інших споруд в Бережанах на увагу заслуговують численні храми, будівлі громадських установ та житлових будинків.

У змішаній польсько-українській родині народився в 1886 р. військовий діяч Едвард Ридз-Смігли. Як і його батько обрав саме військовий фах. Як і багато інших відомих поляків Бережан Едвард Ридз закінчив гімназію, надалі навчання продовжив в Ягеллонському Університеті м. Кракова. Сміливим і спритним солдатом себе проявив ще під час Першої світової війни. 

Історія активності
Vitalik
Опубліковано 1 тиждень тому
«Доброго дня. Я хочу замовити піцу салямі село Щибалин»
Dimasakalo
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
Masaynjaira
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
ВолодяВолодя
Опубліковано 1 тиждень тому
подобається
Олеся
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Юра
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Ivannakorkishko
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
НаталяНаталя
Опубліковано 1 місяць тому
подобається
ЮрійЮрій
Опубліковано 1 місяць тому: Юрій
King
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Igordacko
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Истец
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
bnBndml2Z2wucHZnbD04NDVfIyRfU0VHSCskJCRjODNkOGFkZjY2NzgwZjZhOGUwMGQ0MTBmMmFiOTA3Yw==
ПРЕСРЕЛІЗ

На Бережанщині 10% вакансій - для працівників сфери торгівлі

В останню липневу неділю в Україні вшановують всіх, хто у тій або іншій мірі пов'язаний з торгівлею. Більше 3,5 мільйона українців зайняті у сфері торгівлі.
На фахівців цього виду діяльності є постійний попит на ринку праці. У І пів-річчі 2020 року роботодавці Бережанщини мали потребу в 57 працівниках сфери оптової та роздрібної торгівлі: касирах торговельного залу, торговельних агентах і представниках, продавцях продовольчих і непродовольчих товарів, продав-цях-консультантах та ін. А це 10% від усіх вакансій по району.
З них, 31 вакансія була укомплектована службою зайнятості.
Зараз на Бережанщині є потреба у 3 працівниках сфери торгівлі. Своїм пра-цівникам роботодавці готові платити до 5000 тис. гривень.
Якщо Вас зацікавили вакансії сфери торгівлі, за більш детальною інформа-цією зверніться до Бережанської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Г. ТИМОШЕНКО
відповісти (0)
Бережанська районна філія Тернопільського ОЦЗ інформує!


Щоб зберегти бізнес і робочі місця для жителів Бережанщини працівники Бережанської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості щоденно опрацьовують десятки пакетів документів від роботодавців та фізичних осіб - підприємців на надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Станом на 10 липня 2020 року роботодавцями району подано 293 пакети документів
на допомогу по частковому безробіттю у період карантину, у т. ч. 243 від фізичних осіб - підприємців для отримання цієї допомоги на себе. Прийнято 292 позитивних рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Ці виплати дозволили зберегти 420 робочих місць працівників, з них 243 самих підприємців.
Вже профінансовано 1,9 млн 6 тис. гривень для виплати згаданої допомоги. Консультації можна отримати у районній філії Тернопільської обласного центру зайнятості за номером телефону 2-19-90, детальніше - на сайті державної служби зайнятості у рубриці «Допомога по частковому безробіттю».


Начальник відділу взаємодії з роботодавцями
Галина Тимошенко
відповісти (0)
Інформаційні повідомлення
відповісти (0)
Стан ринку праці
відповісти (0)
Здам в оренду квартиру м. Бережани, вул. Тернопільська, над магазином "Дует"(Центр ). 3-кімнати з меблями. 0123044790
відповісти (1)
Доброго дня здаєте квартиру
відповісти (0)
Всім привіт шукаю дівчину по імені Надія в яку дуже закоханий єдине що я знаю що вона живе в однокімнатній квартирі поблизу центру міста бережани їй приблизно 18 20 р якщо хтось знає про неї прошу подзвонити 3732540690.
відповісти (0)
Надзвичайно красиве місто
відповісти (0)
Здам в оренду будинок, торгове приміщення під готовий бізнес. Наприклад під бар магазин ресторан, під перукарнюаптеку відділення банку, і т. д. Можливо здавати це приміщення двом орендарям, наприклад під кафе і одночасно під перукарню. Та ідеально здавати - під магазин, оскільки там завжди був продовольчий магазин. До того ж там є усе необхідне: нові прилавки, холодильники, вітрини і т. д. Зроблений ремонт приміщення. Будинок знаходиться в самому центрі села Куряни, біля Церкви і сільради. Всі деталі обговоримо по телефону. Звоніть та орендуйте на здоровЯ ).
відповісти (0)
Продається будинок 207 м. кв. всі комунікації(газ, вода, світло)+ господарські будівлі(літня кухня, гараж, стодола, хлів), дві кахельні печі і можливість зробити третю, загальна площа земельної ділянки 20 соток. м. Бережани, Тернопільська обл. Ціна 42000 $ торг
відповісти (0)