Місто: Дубно
Населення: 38707 осіб
Щільність населення: 1431 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 35608
Телефонний код: +380 3656
Координати: 50°23'32″ пн. ш. 25°44'19″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 205 м.
Площа: 27.04 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Іква
Рік заснування: 1100 р.
День міста: 25 серпня (2024 р.)
Міська рада
Дубно – одне з найдавніших міст Рівненської області. Магдебурзьке право надано в 1458 р. Народний переказ оповідає про село Дубенка, з часом воно переросло в місто Дубен. Саме під такою назвою воно згадується в Іпатіївському літописі під 1100 р. Дубен згадувався цьому літописі у зв’язку з осліпленням Давидом Ігоровичем іншого руського князя – Василька. Тоді Дубен був власністю згаданого князя Давида. Давні і сучасна назва міста пов’язана із Дубовими лісами, серед яких воно розташоване.
Перша літописна згадка про Дубно розпочинає його офіційний відлік існування. Однак поселення на теренах теперішнього міста існували й раніше. Так було виявлено даньоруське поселення. Можливо, звідси починало своє існування колишнє село Дубенка з народної оповіді. Розкопки ж на Замковій горі виявили місто Х-ХІ ст.
До 1240 р., в якому відбувся руйнівний для місто напад татар Дубно не мало постійного власника. Досить часто воно переходило з рук в руки від одного власника до іншого. З 1340 р. Дубно перебувало у складі Литви. Епоха середньовіччя в житті Дубна була епохою великого культурного розвитку. При тутешніх монастирях існували скрипторії, в яких працювали видатні письменники тієї доби, просвітителі та вчені. Тут робив переклад «Діоптри» отець Віталій, а Арсеній, інший, монах написав знамените «Дубнівське Четвероєвангеліє».
Після підписання Люблінської унії і входження Дубна до складу Речі Посполитої настав новий етап в його розвитку. Він позначився виникненням цехів, розвитком ремесел і торгівлі. Попри те, що в Дубно існував добре укріплений замок, однак місто зазнало руйнувань внаслідок нападу татар 1577 р. Цілком міста ворогам взяти не вдалось, але відступаючи вони спалили майже 200 сіл. В наступні роки місто відбудовувалося.
Під час Національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького містяни радо вітали загони Миколи Кривоноса, а деякі з селяни із сусідніх сіл приєднались до козаків і боролися проти шляхти. В самому місті повстанці розгромили польських вояків, які охороняли табір, котрий рухався до Сокаля. Козаки захопили коней, вози та інші цінності.
В XVIII ст. Дубно сиає відомим не лише в Речі Посполитій, але й в інших країнах завдяки відомим дубенським контрактам. На ці масштабні торги приїжджало до 3000 купців, в самому місті тоді проживало майже в 6 разів менше мешканців. Контракти були місцем вирішення важливих торгівельних операцій, окрім того тут відбувалися різноманітні забави, саме тут розвивався польський театр.
В міжвоєнний період Дубно було повітовим центром Волинського воєводства. В місті проживало 15000 жителів, половина з них – євреї. Місто було значним промисловим центром регіону, тут розташовувалися 2 гарнізони польської армії.
Під час останніх днів червня 1941 р. поблизу Дубна відбулася найбільша танкова битва початкового етапу війни. Тут воювало більше 3000 танків з радянського і німецького боків. Попри переважаючу кількісну битву радянських військ, битву було програно.
В радянський час Дубно стало великим промисловим центром Рівненської області. Зараз місто лежить на перетині автошляхів Львів-Рівне та Луцьк-Тернопіль, існує залізничний вокзал. В 1991-1994 та 2002-2010 рр. в Дубно проводився відомий рок-фестиваль «Тарас Бульба».
Дубно дуже багате на історичні та архітектурні пам’ятки. Насамперед це - знаменитий Дубенський замок. Офіційно вважається, що спорудження тепер існуючої твердині розпочалося 1492 р. На території замку розташовані 2 палаци.
З колишніх міських брам в Дубно збереглася Луцька, яка є унікальним зразком архітектурного будівництва, аналогів якому на Волині нема. Серед давніх сакральних споруд – синагога, бернардинський та кармелітський кляштори, а також Спасо-Преображенська церква.
З Дубном пов’язане життя відомого польського та українського театрального діяча Войцеха Богуславського. Він ставив свої вистави на дубенських контрактах. З Дубно пов’язане життя також двох інших польських діячів: письменника Антонія Мальчевсткого та просвітителя, науковця і освітнього діяча Тадеуша Чацького.
Проведення "Свята морозива" - роздача листівок.
Відповідальність, пунктуальність, вміння працювати в команді. т.8050789050, 9513917390
пісок різного виду (також пісок в мішках)
– щебінь
– відсів
– торфобрикет
– вивіз будівельного сміття
– перевезення різного виду матеріалів
продам пісок цемент щебінь вивезення будівельного сміття продам дрова твердої породи та інші послуги самоскидом
21-27-363-760, 28-24-437-660
656 05 49 790
653 65 17 360
Веб-сайт:
http://vk.com/alcatras777
http://vk.com/rivnemotoua
то є село Дубрівка по трасі Київ-Чоп, недоїзджа 15 км до Дубно. а там любу людину запитаєте Вам скажуть.