Місто: Хуст
Населення: 28559 осіб
Щільність населення: 1298 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 90400
Телефонний код: +380 3142
Координати: 48°10'30″ пн. ш. 23°17'53″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 164 м.
Площа: 22 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Тиса, р. Ріка, р. Хустець
Рік заснування: 1329 р.
День міста: 12 травня (2024 р.)
Міська рада
Хуст – одне з найстаріших і найкрасивіших міст не тільки на Закарпатті, але й в Україні на споконвічно етнічній українській території. Оточене невеликими хребтами вулканічних Карпат, омите водами двох легендарних річок. Найдовша річка Закарпаття – Тиса. Довжина її в межах краю становить 223 км, річка впадає поблизу сербської столиці м. Белград у р. Дунай протікає територією міста Хуст. Крім Тиси, містом протікає р. Ріка.
Місто лежить у підніжжя Замкової гори. Місто старовинне, і буремна історія його сягає у глибину віків. Про це свідчать сиві руїни на Замковій горі. Вже в ІХ-Х століттях на Хустській Замковій горі існувало слов’янське чи давноруське городище. Славна історія Хуста нараховує майже 1000 років, а його знаменитою візиткою є овіяні легендами руїни Хустського замку-фортеці –пам’ятки архітектури та містобудування ХІ-ХУ ст. За давньою легендою, під руїнами замку похована дочка Ярослава Мудрого Анастасія, яка була дружиною угорського короля.
За величиною території та за кількістю населення місто Хуст подібне до європейського стандарту адміністративних територіальних утворень такого рівня. До такого стандарту прямують майже всі подібні за територією і населенням до України держави Європи. Зазначимо, що в цілому обласний поділ України відповідає сучасним європейським параметрам.
Географічне положення та природні фактори міста Хуст виступають її конкурентними перевагами. Місто географічно розташоване в центрі Закарпаття, його перетинають державні автомобільні шляхи: Куровичі-Західний кордон (м. Чоп); Хуст-Долина. Крім того, через місто проходить залізниця Батєво-Солотвино-Великий Бичків-Румунія-Рахів. Знаходячись у вигідному географічному центрі та на перехресті важливих транспортних мереж в основі давньої схеми вулиць лежали торговельні шляхи, що вели у Галич, Кам”янець-Подільський, Мукачево, Трансільванію. Місто Хуст виконує функцію міжрайонного центру з ринкової торгівлі, медичного та соціально-культурного обслуговування прилеглих районів і має чітку функціональну будову: житлові масиви, промислово-господарську зону, рекреаційну зону, внутріміські транспортні вулиці, які зручно виходять на об’їзну окружну дорогу.